Yeni "Hellboy" Ne Zaman Vizyona Girecek?

Yeni 04 Aralık 2017

"Hellboy"un Amerika için vizyon tarihi belli oldu.

Hellboy: Rise of the Blood Queen nihayet resmi vizyon tarihini aldı! Naziler tarafından açılan bir portal ile cehennemden dünyamıza gelen kırmızı kahramanımız Hellboy'u bir kez daha beyaz perdeye taşıyacak olan yeni uyarlama, Amerika'da 11 Ocak 2019 tarihinde vizyona girecek.

Yeni nesil Hellboy olarak karşımıza çıkacak olan isim David Harbour olacak. American Honey ile yıldızı parlayan genç oyuncu Sasha Lane'in artık çocuk sahibi olamayacaklarını öğrenen periler tarafından kaçırılarak kendi çocuklarıymış gibi büyüttükleri ve bu süreçte kimi güçler kazanmasına sebep oldukları Alice Monaghan'ı canlandıracağı yeni uyarlamada daha bir bebek iken cehennemden dünyaya geçiş yapan Hellboy'u evlatlığı olarak alan sevgi dolu Professor Trevor Bruttenholm nam-ı diğer Professor Broom'a ise Deadwood ve American Gods'tan tanıdığımız Ian McShane hayat verecek. Paranormal Araştırma ve Savunma Bürosu'nun kendisine yapılan lanet sonucu jaguara dönüşebilen dayanıklı askeri olan Binbaşı Ben Daimio rolünde ise Daniel Dae Kim karşımıza çıkacak.

Filmin kötüsü olarak, Blood Queen rolünde Resident Evil ile doğaüstü güçlerden hiç de korkmadığını bizlere ispat etmiş olan Milla Jovovich yer alıyor. Blood Queen karakterinin çizgi romanlarda "Queen of Blood" olarak bilinen Nimue karakteri olup olmadığı henüz belirsizliğini koruyor. Kral Arthur dönemi karakteri Nimue Hellboy'u düşman Gruagach'a getirmek için diriltilmiş ve Hellboy onunla savaşmak için ölü bir şövalye ordusunu uyandırmıştı. Ancak Nimue yenildiğinde Hellboy'u da beraberinde cehenneme sürüklemişti.

Filmin yönetmen koltuğunda bu defa senaryosunu ve yönetmenliğini üstlendiği The Descent ve Doomsday filmlerinden aşina olduğumuz  Neil Marshall'ı oturtan yeni uyarlamanın senaryosunu çizgi romanların yaratıcısı Mike Mignola ile birlikte Haunted yazarı Andrew Cosby ve Buffy The Vampire Slayer senaristi Christopher Golden üstleniyor.

Fantastik sinemanın sevilen yönetmenlerinden Guillermo del Toro'nun vizyonuyla 2004'te karşımıza çıkan Hellboy 2008 yılında gelen Hellboy: The Golden Army ile beyaz perdede iki macera yaşabilmeyi başarmıştı.

  • Beğen
    0
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha