İran'da Nurgül Yeşilçay kavgası

İran'da Nurgül Yeşilçay kavgası 30 Kasım 2017

Kültür Bakanından veto yedi.

İran Kültür Bakanı Abbas Salihi, "Güzel Cin" adlı filmde rol alan Nurgül Yeşilçay’ın kadrodan çıkartılmasını istedi. Yapımcı Farid ise, “Bu mümkün değil. Film bitti ve yakında vizyona girecek” dedi.


Nurgül Yeşilçay'ın, İran'lı yönetmen Bayram Fazlı ile çalıştığı "Güzel Cin" adlı filmin çekimleri İsfahan'da tamamlandı. Ancak filmle ilgili ilginç bir tartışma, İran'da gündem yarattı.

Takvim'de yer alan habere göre yapımcı Mehrdad Farid, "İran Kültür ve İslami İrşad Bakanı Abbas Salihi, bana ve yönetmen arkadaşımız Bayram Fazlı'ya filmden Nurgül Yeşilçay'ı çıkarmamızı istedi. Oyuncu kadrosunda veya çekimlerde herhangi bir değişiklik yapmak imkansız. Senaryoyu İran Sinema Örgütü'ne sunup filmin üretim lisansı için başvurduğumuzda Türk oyuncunun projede yer alacağı açık bir şekilde belirtilmişti. Yetkililer buna rağmen projeye onay verdiler" dedi.

Farid, "Güzel Cin" filminin Türk ve İran ortak yapımı olduğu için projede tek taraflı değişiklik yapamayacaklarını da sözlerine ekledi.

Film için İran ve Türkiye'nin yanı sıra çeşitli Arap ülkelerinde de gala töreni düzenleyeceklerini belirten yapımcı, "Güzel Cin"i Şubat 2018'de Tahran'da düzenlenecek olan Fajr Film Festivali'nde de sunmayı planladıklarını söyledi.
  • Beğen
    0
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha